Zespół Muzyczny - Pytania

Poniżej przedstawiamy szereg najczęściej zadawanych pytań do Zespołu. Wśród odpowiedzi na pytania można znaleźć również porady dotyczące muzycznych aspektów organizacji imprez takich jak wesele, studniówka, festyn.

Pytania i odpowiedzi zostały pogrupowane w następujący sposób:

Koszty

Jaki jest koszt oprawy muzycznej wesela/zabawy/studniówki ?

Koszt oprawy muzycznej imprezy zależy od terminu, miejsca imprezy oraz przewidywanej ilości godzin. Po podaniu tych informacji będziemy mogli przedstawić konkretną ofertę cenową.

Rezerwacja terminu

Organizuję wesele. Na ile przed imprezą powinienem zarezerwować Zespół ?

Termin najlepiej zarezerwować zaraz po podjęciu decyzji o wyborze Zespołu - ponieważ większość imprez odbywa się w soboty, a ich ilość w roku jest ograniczona do 52:) terminy sobotnie rezerwowane są nawet z 18-miesięcznym wyprzedzeniem.

Mam zarezerwowaną Restaurację na (...), czy dysponujecie czasem w tym terminie?

Jeśli termin będzie wolny, z przyjemnością u Państwa wystąpimy.Jeśli poszukujecie Państwo Zespołu na oblegany termin na kilka miesięcy przed imprezą, a zależy Wam na danym Zespole, warto najpierw uzgodnić wolny termin Restauracji z wolnym terminem Zespołu (polecamy zapoznanie się z aktualnymi promocjami w dziale aktualności. Warto również rozważyć organizację imprezy poza sobotą ze względu na niższe ceny oprawy muzycznej oraz większy wybór lokalizacji imprezy.

Jak zarezerwować termin?

Rezerwacja terminu następuje po zawarciu umowy i wpłacie zaliczki.

Czy mogliby Państwo wstępnie zarezerwować dla mnie termin do następnego tygodnia?

Niestety ze względów organizacyjnych (duża liczba zapytań o termin w ciągu tygodnia) nie praktykujemy wstępnych rezerwacji. Termin może zostać wstępnie zarezerwowany tylko po podjęciu decyzji o wyborze Zespołu do dnia podpisania umowy.Ponieważ oferują Państwo zarówno zespół jak i filmowanie, czy usługi te można zamówić razem ?

Obie usługi można zamówić zarówno razem (jeśli nie został zarezerwowany termin na jedną z nich) jak i oddzielnie.

Sprawy organizacjyjne

Czy jest możliwość obejrzenia nagrań video z Państwa udziałem lub zobaczenia Państwa podczas występu na żywo ?

Tak, istnieje możliwość obejrzenia nagrań video drogą e-mailową. Jest również możliwość posłuchania na żywo, która jest jednak ograniczona ze względu na to, że większość obsługiwanych imprez ma charakter zamknięty, co powoduje utrudnienia we właściwym odbiorze naszej muzyki. Trzeba pamiętać, że żadne nagranie video nie dorówna w pełni odsłuchowi zespołu na żywo, ale pod warunkiem, że odbiorca znajduje się przed sceną (na parkiecie). W przypadku imprez zamkniętych (wesele, studniówka) gdy zainteresowani słuchać muszą Zespołu z innej pespektywy (np. z tyłu sali, z innego pomieszczenia) polecamy przede wszystkim zapoznanie się z nagraniami video, które dodatkowo prezentują przekrój istotnych fragmentów całej imprezy.

Chcę zamówić zespół na wesele. Co do oprawy muzycznej ślubu i błogosławieństwa chciałbym podjąć decyzję w późniejszym terminie. Czy jest taka możliwość ?

Oczywiście. Na oprawę muzyczną błogosławieństwa i/lub ślubu można zdecydować się nawet miesiąc przed dniem wesela.

Czy dojeżdzają Państwo do miejscowości (...)?

Siedziba Zespołu znajduje się w Bytomiu i chociaż występujemy głównie na Górnym Śląsku (śląskie - Będzin, Bytom, Chorzów, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Katowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Tychy, Zabrze) oraz w woj. i regionach sąsiednich (Bielsko-Biała, Częstochowa, Kraków, Łódź, Opole, Wrocław), nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy zagrali w dowolnym miejscu w Polsce.

Co należy zapewnić zespołowi na imprezie, którą obsługuje?

Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie miejsce (ze względu na ilość instrumentów 2 m2 to troszkę za mało;) oraz dostęp do energii elektrycznej. Wypadałoby również zapewnić wyżywienie (aby członkowie Zespołu nie musieli zamawiać pizzy na wesele;) oraz napoje bezalkoholowe.

Czy Zespół ma jakiś limit co do ilości godzin występu ?

Państwo zamawiając Zespół decydujecie o ilości godzin występu Zespołu. W razie potrzeby istnieje możliwość przedłużenia czasu gry Zespołu również na weselu/studniówce/zabawie.

Skład Zespołu

Jak to możliwe, aby zespół 2-osobowy grał na 5-ciu instrumentach, śpiewał i zabawiał gości? Jaki jest podział funkcji w Zespole?

Tak to możliwe, chociaż dość rzadko spotykane :) Wiele lat nauki pozwoliło nam opanować sztukę gry na kilku instrumentach, co staramy się wykorzystywać jak najlepiej potrafimy. Standardowy zespół 2-osobowy (ze względu na skład) ogranicza się do wokalu oraz syntezatora, u nas wokalistka prócz śpiewu zajmuje się również konferansjerką oraz grą na flecie poprzecznym, a zamiast standardowego klawiszowca proponujemy śpiewającego multiinstrumentalistę grającego również na akordeonie, trąbce oraz saksofonie. Oczywiście nie gra na nich równocześnie, tylko "żongluje" nimi pomiędzy utworami aby uzyskać odpowiedni dla danej piosenki klimat. Różnorodność instrumentów na żywo powoduje, że muzyka nabiera wyjątkowej barwy oraz dynamizmu, a występ zyskuje dodatkowych walorów artystycznych. Jednym zdaniem - nie nudzimy się, ale sprawia nam to przyjemność :)

Czy występujecie Państwo tylko w 2-osobowym składzie? Ponieważ organizuję potężną imprezę - czy jest możliwość powiększenia składu zespołu?

Tak, występujemy wyłącznie w składzie 2-osobowym, ale z powodzeniem obsługujemy duże imprezy plenerowe. 2-osobowy Zespół grający na 5-ciu instrumentach daje zdecydowanie większy efekt niż 5-osobowy skład z 3-ma statystami ;)

Repertuar

Jak długie są bloki muzyczne i przerwy między nimi?

Długość bloków muzycznych zależy od rodzaju imprezy - w zależności czy będzie to mały bankiet czy wesele na 100 osób. Nie trzymamy się sztywnych ustaleń - kierujemy się nabytym doświadczeniem, przykładowo np. na weselu gramy conajmniej 5-6 piosenek w jednym bloku, a przerwy między częściami tanecznymi (w zależności czy przeznaczone są tylko na odpoczynek czy również na ciepły posiłek) wynoszą średnio od 10 do 15 min - zawsze wypełnione odpowiednią muzyką w tle.

Jak dobierany jest repertuar na imprezę? Jaką muzykę Państwo wykonują?

Repertuar wybierany jest pod kątem konkretnej imprezy - inny na bankiet, inny na wesele, całkowicie inny na prymicje. Na imprezach wielopokoleniowych (np. wesele) szczególnie dbamy o to by w każdym bloku tanecznym znalazły się utwory zarówno dla młodzieży jak również dla starszego pokolenia. Szczegółowy spis repertuaru rozrywkowego w formacie PDF można znaleźć tutaj.

Uwielbiam piosenkę (...), niestety nie znalazłem jej na liście repertuaru, czy jest możliwość jej wykonania?

Jeśli zostaniemy o to poproszeni z odpowiednim wyprzedzeniem i będziemy mieli możliwości techniczne, jesteśmy w stanie przygotować piosenkę spoza repertuaru (z możliwości tej może skorzystać np. Para Młoda wybierając piosenkę na I taniec.)

Konkursy, zabawy

Czy podczas wesela prowadzą Państwo zabawy/konkursy?

Tak, co więcej, zajmujemy się nie tylko prowadzeniem zabaw i konkursów, lecz również obsługą konferansjerską całego wesela. Z doświadczenia wiemy jak wiele zależy od odpowiedniego poprowadzenia imprezy i nawiązania dobrego kontaktu z gośćmi.

Jakiego typu zabawy Państwo proponują?

Zabawy/konkursy można podzielić na kilka grup - od zabaw integracyjnych w tańcu (kółka, wężyki, pociąg) poprzez konkursy grupowe integrujące gości do konkursów indywidualnych z nagrodami. Zawsze wybieramy najciekawsze zabawy, czyli te które wzbudzają zainteresowanie wszystkich gości, jednocześnie są zabawne dla ich uczestników (zabaw wulgarnych nie prowadzimy).

Czy możemy otrzymać listę najczęściej organizowanych zabaw?

Istnieje taka możliwość, chociaż nie polecamy tej opcji (w szczególności dla Nowożeńców), nie warto psuć sobie zabawy znając przebieg wesela z najdrobniejszymi szczegółami.

zespol duet muzyczny, orkiestra, kapela - Bytom, Katowice, wesele
Copyright 2008-2012 by MAESTRI. Wszelkie prawa zastrzeżone